براي تست تلفظ کتاب صوتي ابتدا بايد در سايت ها و شرکت هاي مربوطه ثبت نام کنيد سپس صدا را از يک سخنراني آماده شده در سايت ضبط کرده و براي سايت ارسال کنيد

براي آزمون روايت کتاب صوتي چه نکاتي لازم است و چگونه راوي کتاب صوتي گوينده راديو  شويم؟

يک نظر دهنده در مقاله من از من پرسيد که چگونه يک سخنران کتاب صوتي شوم. به من گفتند که استعداد زيادي در صداگذاري و بازيگري دارم و مدتي به اين فکر مي کردم که آيا بايد به عنوان راوي کتاب صوتي شروع به صداگذاري کنم؟ براي تبديل شدن به يک راوي کتاب صوتي به چه مهارت هايي نياز دارم يا چگونه مي توانم اين مهارت ها را بهبود بخشم؟ حتي از من خواستند براي يک کتاب صوتي تست بزنم.

براي بررسي داستان کتاب صوتي، ابتدا بايد در يکي از وب سايت ها يا سازمان هاي مربوطه ثبت نام کنيد. سپس پس از تمرين و تکرار بسيار، صداي خود را از روي متن آماده شده درج شده در سايت بخوانيد و ضبط کنيد و براي سايت يا سازمان مربوطه ارسال کنيد.

آمادگي قبل از آزمون سخنراني کتاب صوتي لازم است

اگر علاقه مند به کار به عنوان سخنران کتاب صوتي هستيد و قصد شرکت در آزمون کتاب صوتي را داريد، پاسخ اين سوالات که در ادامه اين مقاله آمده است به شما کمک مي کند تا مشخص کنيد آيا براي اين نوع کار مناسب هستيد يا خير. اين امر مستم موارد زير است:

پيش نيازها

مهارتهاي پايه

توانايي هاي زباني

شخصيت يا عادات کاري

ملاحظات مالي

آيا به برنامه هاي پخش علاقه مند هستيد؟ اگر پاسخ منفي است، آزمون سخنراني کتاب صوتي را متوقف کنيد و به طور جدي گزينه ديگري را براي آينده شغلي خود در نظر بگيريد.

آيا مرتب به کتاب هاي صوتي گوش مي دهيد؟ اگر پاسخ منفي است، قبل از انجام تست روايت کتاب صوتي، به چندين کتاب صوتي ديگر در ژانرهاي مختلف گوش دهيد تا حداقل حسي نسبت به اين هنر داشته باشيد. توصيه مي‌کنم براي بررسي حرفه‌اي در استاندارد صنعتي، مجله Audiophile مشترک شويد. همچنين به کتاب‌هاي صوتي برنده جايزه با هدفون گوش دهيد.

سوالات متداولي که بايد قبل از شرکت در آزمون گويندگي کتاب صوتي زهرا شيراحمدي  از خود بپرسيد؟

قبل از شرکت در آزمون خواندن کتاب صوتي، سوالات زير را از خود بپرسيد.

آيا تا به حال به صداي ضبط شده خود گوش داده ايد؟ آيا تا به حال متني را با صداي بلند خوانده ايد؟ آيا از خواندن داستان هاي ديگران لذت مي بريد؟ آيا آموزش يا تجربه اي در زمينه بازيگري يا گويندگي داريد؟

آيا زبان را دوست داريد؟ زبان محلي شما چيست؟ آيا بيش از يک زبان بلدي؟ اگر چنين است، مهارت هاي خود را در آنجا چگونه ارزيابي مي کنيد؟

علاوه بر موارد فوق، چند سوال کلي وجود دارد که مي توانيد در مورد شخصيت يا عادات کاري خود از خود بپرسيد. در زير به اين سوالات اشاره کرده ايم.

آيا از کار مستقل يا همکاري با افراد ديگر براي روايت کتاب هاي صوتي لذت مي بريد؟ آيا شما مبتدي هستيد و خود را منظم مي دانيد؟ آيا شما جزئيات گرا هستيد؟ آيا مهارت هاي مديريت زمان و پروژه داريد؟ آيا کنجکاو هستيد و دوست داريد چيزهاي جديد ياد بگيريد؟ چگونه با طرد شدن مداوم يا شايد احساس ناديده گرفته شدن کنار بياييد؟

سطح راحتي و توانايي خود در کار با فناوري پيچيده تر از تلفن را چگونه ارزيابي مي کنيد؟ فکر يادگيري نرم افزار جديد چه احساسي در شما ايجاد مي کند؟

مهارت هاي ارتباطي و خدمات مشتري خود را چگونه ارزيابي مي کنيد؟ وقتي نياز به تحقيق در مورد چيزي داريد چه احساسي داريد؟ آيا مي توانيد براي مدت طولاني روي کار تمرکز کنيد؟ آيا صبور و کمال گرا هستيد؟

برخي از سؤالات ديگر که بايد قبل از امتحان يک بلندگوي صوتي از خود بپرسيد به ملاحظات مالي شما مربوط مي شود. اين سوالات شامل موارد زير است.

انتظارات مالي شما چيست؟ آيا تا به حال به عنوان فريلنسر کار کرده ايد؟ آيا کار روزانه يا کارهاي ديگري داريد که در اوقات فراغت خود انجام مي دهيد؟ آيا براي راه اندازي و هزينه هاي جاري کسب و کارتان پول کنار گذاشته ايد؟ در مورد شبکه و بازاريابي مداوم خود براي جذب و حفظ مشتريان چه احساسي داريد؟ آيا فضاي لازم براي ضبط اختصاصي در خانه خود داريد يا مي توانيد اين فضا را ايجاد کنيد؟

پيش نيازها، اامات و ويژگي هاي تست تلفظ کتاب صوتي

براي اينکه يک سخنران کتاب صوتي باشيد بايد تعدادي معيار و اامات را داشته باشيد. و اگر آن معيارها را داريد، بلندگوهاي کتاب صوتي را امتحان کنيد. ما با بلندگوي برنده جايزه Audie Tavia Gilbert به شما مي آموزيم که براي تبديل شدن به يک بلندگوي حرفه اي کتاب صوتي چه چيزي لازم است.

به طور خلاصه، سخنرانان مشتاق کتاب صوتي بايد براي توسعه مهارت هاي زير تلاش کنند:

درک جامع انواع مختلف سبک هاي صحبت کردن

اعتراض

مهارت هاي سازماني

مهارت هاي برقراري ارتباط موثر

حرفه اي شويد.

مهارت هاي خود مديريتي

برخي از مهم ترين و کاربردي ترين گفتگوهاي کتاب در خانه

اگر کنجکاو هستيد، زبان‌ها را دوست داريد و مهارت‌هاي عملي و کسب‌وکار کوچک داريد، ضبط صداي خانگي مي‌تواند بهترين کار براي شما باشد. يک سخنران موفق در کسب و کار کوچک خانگي نه تنها بايد مهارت هاي گفتاري داشته باشد، بلکه بايد داراي سرسختي، مهارت هاي سازماني، مهارت هاي ارتباطي، مهارت هاي فني و مهارت هاي خود مديريتي نيز باشد. شما مسئول ارائه 8، 12 يا 16 ساعت در روز به ناشر يا ضبط کننده صدا هستيد و بايد با تيم خود هماهنگ کنيد تا صدا را به موقع تحويل دهيد. اين يک مسئوليت خطير است و براي اجراي آن نيازمند برنامه ريزي استراتژيک است.

در يک کتاب صوتي با داستان خانگي پول وجود دارد، اما به دقت زيادي نياز دارد. اگر هنگام خواندن متن اشتباه کرديد، دوباره آن را با صداي بلند بخوانيد. اگر بعد از يک ساعت راحت نيستيد، مهارت هايي را که براي بهبود تمرين صحبت کردن خود نياز داريد، توسعه دهيد. تيم بازاريابي رايا پس از قبولي در آزمون گفتاري کتاب صوتي اين کار را براي شما انجام مي دهد و مهارت هاي لازم را به شما آموزش مي دهد.

ويژگي پويا خوب براي توليد پادکست و کتاب صوتي

آهنگ جديد مرتضي اشرفي به نام «دلم خواست عاشقت کنم باز»

آهنگ جديد علي لهراسبي به نام «با تو همه چي قشنگه ميشه رنگ چشماتو

آهنگ جديد هوروش بند به نام «تو برام عشقي نه يه هوس»

آهنگ جديد شهاب مظفري به نام «مرداب اسيدي»

آهنگ جديد محمد عليزاده به نام برادر از برادرش سيره

کتاب ,صوتي ,مهارت ,بايد ,کنيد ,آزمون ,کتاب صوتي ,سخنران کتاب ,چگونه ارزيابي ,راوي کتاب ,کتاب صوتي،
مشخصات